piątek, 5 lipca 2013

Mass media

Na środki masowego przekazu czyli na radio, telewizję i internet mówi się popularnie mass media. Definicja ta jest bardzo szeroka i pełni mnóstwo funkcji, a do mass mediów zaliczają się także książki, filmy a nawet plakaty, one w szerszym stopniu także mają na celu nas informować i przekazywać dziedzictwo kulturowe.

Właśnie informowanie stało się obecnie najbardziej znaną i oczywistą funkcją mass mediów, to dzięki nim w dosłownie kilka minut po jakimś ważnym wydarzeniu możemy o wszystkich wiedzieć. Nie musimy jak dawniej czekać na wydanie codziennej gazety, teraz wystarczy prześledzić kilka stron w internecie i ma się wiadomości z całego świata. Internet jest najmłodszym dzieckiem mass mediów, ale obecnie pełni jedną z najważniejszych ról w przekazywaniu informacji.Prasa, telewizja i internet codziennie zasypują nas różnymi informacjami, dzięki nim jesteśmy na bieżąco z wydarzeniami społecznymi, kulturalnymi i politycznymi.

Mass media pełnią jeszcze jedną bardzo ważną rolę jest nią rozrywka, z roku na rok w telewizji pojawia się coraz więcej programów rozrywkowych są to bardzo popularne talk show, programy muzyczne, taneczne, kulinarne i promujące jakieś talenty.

Każdy znany polityk czy głowa państwa za pomocą środków masowego przekazu może wypowiedzieć się na ważny temat i ogłosić jakieś orędzie. Jest to jedna z najszybszych form dotarcia do szerokiej społeczności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz