piątek, 5 lipca 2013

Wydarzenia, które wstrząsnęły światem

Świat na okrągło czymś nas zaskakuje, co róż to słyszymy o najnowszych wynalazkach i osiągnięciach dokonanych przez naukowców z całego świata. To co było jeszcze kilka lat temu nie do pomyślenia teraz jest w zupełności normalnym zjawiskiem.

Nie mniej jednak obok tych dobrych wiadomości zawsze są także te złe, na niektóre z nich człowiek nie ma żadnego wpływu. Co jakiś czas dobiegają nas tragiczne informacje z całego świata o powodziach, trzęsieniach ziemi, atakach czy innych katastrofach.

A w Waszej pamięci jakie wydarzenia najbardziej utknęły? Czy jest coś o czym myślicie, że była to niewyobrażalna tragedia.Mną na przykład wstrząsnęło trzęsienie ziemi na Haiti z 2010 roku, jego siła to aż siedem stopni w skali Richtera. Główny i najbardziej groźny wstrząs został zanotowany 12 stycznia 2010 roku o godzinie 16.53 czasu Europejskiego, można mówić o tak wysokiej dokładności ponieważ wszystkie wstrząsy rejestrowane są przez specjalne urządzenia. Przyczyną tak poważnego trzęsienia ziemi była kolizja dwóch płyt tektonicznych, zderzyły się płyta karaibska i płyta północnoamerykańska.Kolejnym zapadającym w pamięć wydarzeniem było trzęsienie ziemi w Japonii, którego skutkiem było tragiczne tsunami. 11 marca 2011 północny wschód Japonii nawiedziło trzęsienie ziemi o skali 9 Richtera. Katastrofa pochłonęła około dziewiętnaście tysięcy osób, a Japonia do dnia dzisiejszego podnosi się z tej klęski. Groziła nam także katastrofa atomowa, ponieważ fale zalały także elektrownie atomową w okolicach Fukushimy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz