piątek, 5 lipca 2013

Subkultury

Każdy z nas to odrębna jednostka, już na pierwszy rzut oka różnimy się wyglądem, kolorem włosów i oczu oraz figurą czy stylem ubierania się i poglądami. Nie mniej jednak w społeczeństwo bardzo często tworzą się subkultury. Są to grupy osób, które mają wspólne idee i cele, które mają takie same poglądy, słuchają tej samej muzyki.

Nie każdy z nas wie, że subkultura według definicji to także lekarze, prawnicy, uczniowie i politycy. Jednak to z czym głównie kojarzą nam się subkultury to przede wszystkim zorganizowane grupy młodzieżowe, które tak samą się ubierają i czeszą, które słuchają tej samej muzyki i mają takie same poglądy. Swego czasu najbardziej rozpoznawalnymi subkulturami byli punki i skini. Były to dwie grupy o zupełnie przeciwległych poglądach i racjach politycznych. Czy w dzisiejszym świecie także wyróżniają się jeszcze subkultury?Oczywiście, że tak weźmy na przykład takich hip-hopowców. Oni także słuchają tylko i wyłącznie jednej muzyki i noszą luźne sportowe bluzy i spodnie z niskim krokiem. Hip- hopowcy wywodzą się z afro amerykańskich dzielnic Nowego Jorku, początki tej kultury sięgają lat siedemdziesiątych, teraz Hip- Hop jest znany i popularny na całym świecie a do tej subkultury cały czas dołączają nowi członkowie.

Do subkultury można także zaliczyć takie grupy młodzieżowe jak: emo, skate, hipsterzy, grunge, metalowcy i wiele innych. Każdy z was z pewnością na pierwszy rzut oka można wyłapać z tłumu ludzi idących po ulicy tego, który należy do jakiejś subkultury.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz